Category: Poezi-Islame

0

O ZOT, TY TU DREJTOVA DHE MU PËRGJIGJE!!

Zoti im, Ty tu drejtova dhe të thash: Unë po ndëshkohem dhe po ndjej dhembje! U përgjigje: “mos e humbni shpresën në mëshirën e Allahut!“. Zumer 53. Ty tu drejtova dhe të thash: Nuk...

0

FËMIU PALESTINEZ?

Vetëm jam dhe po qajë kot kur askush s’po mi fshinë lot më ndihmo i madhi Zot se kështu s’durohet dot. Para syshë prindërit mi vranë me pasoja përjetë më lanë dhe sa të...

0

Ke frikë Allahun, o nënë!

Në ditët e para të shtatzënisë sate Përse ti s’je e lumtur? Për këtë dhuratë që nga Zoti e ke Përse, nënë, ti nuk je e gëzuar? Gjatë muajve të shtatzënisë, në vend që...

0

Dashuria

Dashuria nuk është vetëm të dalësh me të, ta puthësh, ta përqafosh, nuk është vetëm t’ ia respektosh festat me dhurata, as jo ta dërgosh në shtëpi e ta njoftosh me nënën, as ta...

0

MOTËR E DASHUR?

Ti nga një sëmundje u spërovove Edhe pse u operove Shumë kohë të shkurt mbijetove Në moshën 23 vjecare jetë ndërrove Kur me erdhi lajmi zi Se harroj unë kurrë atë ditë Në diten...

0

AH MOJ NENE?

Me shume mallë e lotë në sy jam tu shkruajtur oj nënë për ty më ka marrë malli shumë moj nënë mua gjithë botën me ma fal vendin tënd nënë nuk e zenë. Po...

0

Vdekja..

Mos thuaj se vdekja Pse na vjen befas Gjithë rri i pregaditur Me lenë diçka pas Është musafir i rrallë Që të vjen një herë Sado që arsyetohesh Prap shpirtin ta merr Prej vdekjes...

0

Pendimi

Pendohu per qdo gje Pendohu sa je duke levizur Pendohu sa jeton Pendohu se nerser dot jet von Udhtim pa kthim Per deshira shkatrrim Nuk e din ku dot mbrrin As fundin tend nuk...

Të gjithë muslimanët shumë i dua 0

Të gjithë muslimanët shumë i dua

Të gjithë muslimanët shumë i dua N’veqanti ata që kontribojnë për këtë din Malli më merr të gjithë dhe shpesh me i takua Se me mirësi ata të tjerëve u ofrojnë shpëtim **************** Këta...